KONST / Litografier / Färglitografi 14332092
nr 1433 2092
Albert Johansson
(1926-1998), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: bildmått: 44,5x59cm, yttermått inklusive ram: 64x76cm
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 22 november 2021
kl 18:52:56
21/11 15:50:27
22 nov
Albert Johansson
Läs mer om Albert Johansson